بنر بالا – لیدربرد ۹۰*۷۲۸
بنر بالا – لیدربرد ۹۰*۷۲۸
بنر بالا – لیدربرد ۹۰*۷۲۸
تونل انجماد

مواد غذایی را می‌توان به شکل آهسته یا سریع منجمد کرد. در روش انجماد آهسته، مواد مورد نظر را در فضایی با دمای پایین قرار می‌دهند تا آرام آرام منجمد شوند. برای انجماد سریع نیز راه های مختلفی وجود دارد که عبارتند از تماس مستقیم محصول با ماده منجمد کننده، تماس غیر مستقیم محصول با ماده منجمد کننده و عبور جریان هوای سرد شدید. جریان هوای سرد و شدید معمولا درون یک تونل مخصوص انجام می‌گیرد.

تونل انجماد

تونل انجماد یکی از روش های انجماد سریع (iqf) است که در صنایع غذایی کاربرد دارد.

فرم درخواست مشاوره و ساخت

مشاوره فنی طراحی سردخانه
نام خود را وارد نمایید ( ضروری )
نام خانوادگی خود را وارد نمایید (ضروری )
شماره تماس تلفن همراه خود را وارد نمایید . ( ضروری )
شماره تلفن ثابت خود را وارد نمایید . ( اختیاری )
آدرس ایمیل خود را وارد نمایید ( ضروری )
شماره فاکس خود را وارد نمایید ( اختیاری )
نوع سردخانه مورد نظر خود را انتخاب نمایید ( ضروری )
به متر وارد نمایید ( ضروری )
به متر وارد نمایید ( ضروری )
به متر وارد نمایید ( ضروری )
نوع محصول جهت مراقب در سردخانه را وارد نمایید
دمای محصول مورد نظر هنگام ورود به سردخانه را وارد نمایید ( ضروری )
دمای مورد نیاز جهت سرمایش سردخانه ( ضروری )
محل اجرای پروژه را وارد نمایید ( ضروری )
شرایط آب و هوایی منطقه ای ، جهت احداث سردخانه ( ضروری )
حداکثر میزان دمای هوای منطقه ای که قصد احداث سردخانه در آن را دارید در فصل تابستان چه میزان می باشد ( ضروری )
لطفا آدرس خود را وارد نمایید . ( ضروری )
روی گزینه من ربات نیستم کلیک نمایید و سوال مربوطه را پاسخ دهید

– طراحی علمی و اصولی سردخانه
– استفاده از تجهیزات با کیفیت از معتبرترین برندها
– رعایت نکات مهندسی در نصب و یونیت کردن تجهیزات
– بازدیدهای دوره‌ای
– گارانتی تجهیزات اصلی مانند کمپرسور، کندانسور و اواپراتور، تابلو برق
– گارانتی عملکرد کلی سردخانه
– بازدیدهای دوره‌ای منظم و رفع عیب
– بازدید اورژانسی و اضطراری (برای سردخانه های حساس)
– خدمات پس از فروش

رعایت نکات فوق و ارائه خدمات مناسب باعث شده تا باکیفیت ترین سردخانه های کشور، سردخانه های ساخت یکتا سرمایش باشند. همین مهم سبب شده تا اغلب شرکت‌ها و صنایع معتبر کشور مشتریان ما باشند.

شرکت یکتا سرمایش قطب شمال با بهره گیری از تیم مهندسی مجرب و باتجربه، آماده ارائه خدمات مشاوره‌ای رایگان در زمینه طراحی، انتخاب تجهیزات و اجرای انواع سردخانه بالای صفر، سردخانه زیر صفر ، سردخانه پرتابل و تونل انجماد است.

انواع تونل انجماد

به طور کلی دو روش برای انجماد سریع وجود دارد. روش مکانیکی که بر مبنای عبور جریان هوای سرد است. جریان هوای سرد به کمک فن از اطراف محصولات عبور می‌کند و آن ها را منجمد می‌کند. روش دیگر مبتنی بر غرق سازی محصولات درون مایع نیتروژن با دمای بسیار پایین است که باعث انجماد فوری می‌شود.

تونل انجماد یکی از روش های مکانیکی انجماد سریع است. تونل انجماد مورد استفاده در فرایند انجماد سریع را می‌توان به دو دسته تونل انجماد خطی و مارپیچی تقسیم کرد. همچنین تونل انجماد را بر اساس کاربرد مورد نظر می‌توان به تسمه نقاله مجهز کرد. این گزینه بیشتر در خطوط تولید مورد استفاده قرار می‌گیرد. تونل انجماد خطی  تا ۱۲ تن در ساعت و تونل انجماد مارپیچی تا ۳ تن در ساعت می‌تواند ظرفیت داشته باشد.

تونل انجماد

مزایای تونل انجماد

یکی از مزایای استفاده از تونل انجماد برای انجماد مواد غذایی، کم بودن زمان مورد نیاز است. انجماد سریع مانع تشکیل کریستال‌های یخی بزرگ در محصولات می‌شود. این کریستال‌های بزرگ موجب افت کیفیت ماده غذایی مورد نظر می‌شود. بنابراین، انجماد سریع تا حدود زیادی باعث حفظ شکل، رنگ، بو و مزه محصول می‌شود. مزیت دیگر روش های iqf، امکان جداسازی تک به تک محصولات در زمان انجماد است که موجب تولید محصول با کیفیت‌تر نسبت به حالت انجماد توده ای است. این موضوع از نظر ماندگاری غذا و استفاده مشتری به اندازه مورد نیازش اهمیت دارد.

تجهیزات تونل انجماد

تجهیزات استفاده شده در تونل انجماد همانند سردخانه بوده و شامل کمپرسور ، اواپراتور و کندانسور ، شیر انبساط و تابلو برق می‌باشد. تفاوت‌هایی در تجهیزات کنترلی مورد استفاده در تونل انجماد و سردخانه معمولی وجود دارد.

طراحی و ساخت تونل انجماد

مهمترین پارامتر دخیل در طراحی و ساخت تونل انجماد، ظرفیت انجماد مورد نظر است، به این معنی که تونل انجماد در هر ساعت چند تن مواد غذایی را بتواند منجمد کند. نکته مهم دیگر مربوط به حجم تونل انجماد است که در صورت بزرگ بودن بایستی از اواپراتورهای بیشتری استفاده کرد. تونل انجماد برای دمای ۴۰- درجه سانتیگراد طراحی شده و مواد غذایی را تا ۱۸- درجه سرد می‌کند.

کاربرد تونل انجماد

بازار مواد غذایی منجمد به سرعت در حال رشد می‌باشد. شرکت ها می‌خواهند محصولات غذایی خود را منجمد کرده و آن ها را به شکل دیگری به فروش برسانند. تونل انجماد سیستمی است که یک تسمه نقاله را به کار گرفته و مواد غذایی مانند توت، ماهی کوچک، گوشت و غیره را به صورت پیوسته منجمد می‌کند. بیشتر تونل های انجماد در حال حاضر بر روی سرعت فریز کردن متمرکز شده‌اند.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]