سردخانه متحرک و پرتابل:

در مقایسه و طبقه بندی سردخانه ها می توان موارد متعددی را مورد بررسی قرار داد که یکی از موارد می تواند قابلیت جابجایی سردخانه بعد از راه اندازی باشد.

به این نوع از سردخانه که امکان جابجایی را داراست سردخانه متحرک نیز می گویند.

البته باید به این موضوع اشاره داشت ک تفاوتهایی بین سردخانه متحرک و سردخانه پرتابل وجود دارد ازجمله اینکه سردخانه پرتابل دارای ساشی فلزی است که کمپرسور و تجهیزات آن روی شاسی سوار می شوند و بصورت یکپارچه با جرثقیل جابجا می شود. اما سردخانه متحرک برای جابجایی باید بصورت کامل باز شده و در محل جدید دوباره نصب گردد.

فرم درخواست مشاوره و ساخت

[formidable id=2]

رعایت نکات فوق و ارائه خدمات مناسب باعث شده تا باکیفیت ترین سردخانه های کشور، سردخانه های ساخت یکتا سرمایش باشند. همین مهم سبب شده تا اغلب شرکت‌ها و صنایع معتبر کشور مشتریان ما باشند.

شرکت یکتا سرمایش قطب شمال با بهره گیری از تیم مهندسی مجرب و باتجربه، آماده ارائه خدمات مشاوره‌ای رایگان در زمینه طراحی، انتخاب تجهیزات و اجرای انواع سردخانه بالای صفر، سردخانه زیر صفر ، سردخانه پرتابل و تونل انجماد است.

سردخانه کانکسی ثابت

این سردخانه ها در فضاهای بسته و باز قابل نصب هستند و نیاز به ساخت اتاق برای احداث سردخانه را از بین می‌برند. در این سردخانه‌ها انواع مواد غذایی شامل گوشت، سبزیجات، میوه، و انواع محصولات بهداشتی شامل داروها و محصولات خونی (بانک خون) را می‌توان نگهداری نمود.

این سردخانه ها را می‌توان به کندانسینگ یونیت مجهز کرد. استفاده از کندانسینگ یونیت‌‌ها باعث کاهش فضای اشغال شده توسط تجهیزات می‌شود. درصورتی‌که از لحاظ فضا محدودیت وجود داشته باشد و یا ظاهر کانکس مورد اهمیت باشد استفاده از پکیج زانوتی توصیه می‌گردد.

این سردخانه‌ها با ابعاد مختلفی قابل ساخت هستند و بنا به نوع مواد غذایی و تناژ نگهداری مورد نظر، ابعاد کانکس توسط کارشناسان ما تعیین و ارائه می‌شود.

ضخامت عایق پلی‌اورتان به‌کار رفته در این سردخانه از ۷ تا ۱۵ سانتی متر قابل تغییر است و قابلیت نصب درب کشویی یا لولایی سردخانه ای را دارست. ضمنا کف کانکس باجنس‌‌های مختلفی مانند آلومینیوم عاج دار یا ورق پی وی سی و … قابل ساخت است.

سردخانه متحرک

این نوع سردخانه با این دید طراحی شده اند که بتوان به‌کمک لیفتراک و یا جرثقیل آنها را حمل نمود. بنابراین تجهیزاتی مانند قلابها و محل قرارگیری شاخک لیفتراک در آنها تعبیه شده است. این سردخانه ها جهت نگهداری مواد غذایی و دارویی در دمای بالای صفر و زیر صفر کاربرد دارند و می‌توانند به بلاک‌های سرمایشی دانفوس، کوپلند ، بیتزر یا زانوتی مجهز شوند. سردخانه کانکسی از حجم مفید ۱۰مترمکعب تا ۴۰ متر مکعب قابل تولید است.

همچنین از عایق پلی اورتان یا ساندویچ پانل با ضخامت ۱۰ تا ۱۵ سانتیمتر در بدنه این کانکس استفاده می‌شود. انواع درب کشوی و لولایی بر روی سردخانه کانکسی قابل نصب است. کف کانکس ها می‌تواند متناسب با نوع کاربری و یا به دلخواه مشتری ورق عاج دار یا پی وی سی و… باشد.

سردخانه کانتینری

سردخانه کانتینری ( کانتینرهای یخچالی )  که به عنوان یک انبار سردخانه ای استفاده میشوند که با کاربری های مختلفی همچون نگهداری میوه جات / صیفی جات / مرغ و گوشت و مواد غذایی و دارویی و گل و گیاه و غیره دیده میشوند. این کانتینرها نیز در ابعاد ۲۰ و ۴۰ فوت هستند که با فراهم کردن شرایط محیطی داخل کانتینرها و همچنین اضافه کردن موتورها و کمپرسورها به یک کانتینر یخچالی تبدیل میشوند.
مجموعه انبار مرکز با هدف تامین سردخانه های کانتینری برای نگهداری مواد غذایی و دارویی برای آن دسته از مشتریانی که نیاز به این کانتینرها برای مدت طولانی دارند دست به فروش تعدادی از این اتاق های یخچالدار زده است. این کار این فرصت را برای این دسته از مشتریان فراهم میکند تا با در اختیار گرفتن مالکیت یک کانتینر از هزینه های انبار کردن این محصولات بکاهد.